PL
EN
Facebook
Instagram
ECMF

Program


ECMF

21 czerwca | godz. 19.00


Centrum św. Jana


ul. Świętojańska 50, 80-840 Gdańsk

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO MUZYKI Z FILHARMONIĄ NARODOWĄ


Koncert inauguracyjny festiwalu dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego

wykonawcy:
Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej
Jan Lewtak – kierownictwo artystyczne, koncertmistrz
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


program:
Wolfgang Amadeus Mozart(1756-1791)
Eine kleine Nachtmusik, KV525
       Allegro
       Romanze - Andante
       Menuetto - Allegretto
       Rondo - Allegro

Carl Stamitz (1745-1801)
Sinfonia concertante D dur na skrzypce, altówkę i orkiestrę kameralną
       Allegro moderato
       Romanze
       Rondeau

Mieczysław Karłowicz (1876-1909)
Serenada na smyczki, op.2
       Marsz
       Romans
       Walc
       Finał


ECMF

28 czerwca



Przyjaciele grają wszędzie!



ECMF

29 czerwca | godz. 20.00


Nadbałtyckie Centrum Kultury


ul. Korzenna 33/35, 80-001 Gdańsk

CARTE BLANCHE


wykonawcy:
Jan Englert
Duo del Gesú


program:
Wybrane wiersze Kamila Cypriana Norwida i Charlesa Baudelaire'a w anturażu duetów smyczkowych Beli Bartóka i autorskich aranżacji Duo del Gesù.


ECMF

2 lipca | godz. 19.00


Kościół św. Józefa (Kaplica Wieczystej Adoracji)


ul. Elżbietańska 9, 80-894 Gdańsk
wstęp wolny

CZARODZIEJSKIE FLETY


wykonawcy:
Maria Peradzyńska-Filip – flet
Monika Nowacka-Sekuła – flet


program:
Georg Philipp Telemann (1681-1767)
Sonata nr 3 D dur, TWV 40:103
       Dolce
       Allegro
       Largo
       Vivace

Andreas Jacob Romberg (1767 -1821)
Duo concertant nr 3 H moll, op.62/2
       Allegro ma non troppo
       Menuetto vivace
       Andante cantabile
       Finale Allegro molto

Johann Wilhelm Gabrielski (1791- 1846)
Duo concertant nr 2 B dur, op.85
       Allegro moderato
       Andante sostenuto
       Polonaise

Charles Koechlin (1867- 1950)
       Sonata na dwa flety, op. 75
       Assez lent
       Allegretto scherzando
       Finale, Allegro (assez vif)


ECMF

3 lipca | godz. 17.00


Nadbałtyckie Centrum Kultury


ul. Korzenna 33/35, 80-001 Gdańsk
wstęp wolny

POLISH RISING MUSIC STARS


wykonawcy:
Bałtycka Filharmonia Młodych
Sylwia Janiak
Barbara Wieczorek – obój
OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz.: prof. Józef Raatz, mgr Marcin Łukasik
Marta Ossowska – flet
OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz.: Małgorzata Dubrowińska-Egielman
Mateusz Klimek – waltornia
SM I i II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, naucz. dr Piotr Pożakowski
Olgierd Granatowicz – perkusja
SM II st. m. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, naucz.: mgr Szymon Polewski
Albert Woelke – akordeon
OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz.: prof. Krzysztof Olczak

program:
Franz Rὄsler-Rosetti (1750-1792)
Koncert obojowy F-dur, cz. I

Franz Benda (1709-1786)
Koncert fletowy e-moll, cz. I Allegro con Brio i II Adagio un poco Andante

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Koncert na róg nr 4 Es-dur, KV495, cz. I Allegro Moderato

Emmanuel Séjourné (1961-)
I Koncert na marimbę i orkiestrę smyczkową, cz. II Rythmique, énergique

Richard Galliano (1950-)
Opale Concerto, cz. II i III

Koncert w ramach Warsztatów Orkiestrowych stARTer współorganizowanych przez OSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury.


ECMF

4 lipca | godz. 9:00


Nadbałtyckie Centrum Kultury


ul. Korzenna 33/35, 80-001 Gdańsk
wstęp wolny

VII Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych



ECMF

4 lipca | godz. 12.45 po Mszy Św.


Kościół św. Katarzyny


ul. Profesorska 3, 80-856 Gdańsk
wstęp wolny

LE QUATTRO STAGIONI


wykonawcy:
Orkiestra Kameralna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Małgorzata Tęczyńska-Kęska – dyrygent
Aleksander Mocek – klawesyn
Krzysztof Katana – skrzypce

program:
Antonio Vivaldi (1678-1741)
Cztery Pory Roku


ECMF

4 lipca | godz. 18.00


Nadbałtyckie Centrum Kultury


ul. Korzenna 33/35, 80-001 Gdańsk
wstęp wolny

RECITAL MISTRZÓW


wykonawcy:
Split Guitar Quartet

program:
Vlado Sunko (1954)
Varijacije na dalmatinsku temu

Claude Debussy (1862 – 1918)
La fille aux cheveux de lin
Rêverie
Golliwoggs Cakewalk

Vlado Sunko
Toccata

Gordan Tudor (1982)
Soundtracks

Eduardo Sanchez de Fuentes (1874 – 1944)
Cuba (Habanera)

Leo Brouwer (1939)
Cuban landscape with rain

Celso Machado (1953)
Danses populares Brasileiras
       Ponteio
       Catira
       Ciranda
       Cantiga
       Frevo


ECMF

10 lipca | godz. 19.00


Nadbałtyckie Centrum Kultury


ul. Korzenna 33/35, 80-001 Gdańsk
wstęp wolny

FROM CRACOW WITH LOVE


wykonawcy:
Cracow Duo

program:
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Introdukcja i Polonez, op. 3

Ludomir Różycki (1883-1953)
Sonata, op. 10
       Allegro
       Andante
       Allegro molto

Aleksander Tansman (1897-1986)
Fantaisie

Astor Piazzolla (1921-1992)
Ave Maria
Le Grand Tango

José Bragato (1915-2017)
Graciela y Buenos Aires


ECMF

11 lipca | godz. 12.45 po Mszy Św.


Kościół św. Katarzyny


ul. Profesorska 3, 80-856 Gdańsk
wstęp wolny

FAGOT? S'IL VOUS PLAÎT !


wykonawcy:
Franck Leblois – fagot
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Jan Lewandowski – wiolonczela

program:
Niccolò Paganini (1782-1840)
Duet koncertujący nr 1 F dur na skrzypce i fagot, MS130
       Largo - Allegro moderato
       Rondo - Allegretto vivo

Étienne-François Gebauer (1776-1823)
Trio B dur na fagot, skrzypce i wiolonczelę, op.33/1
       Allegro fieramento
       Rondo - Allegretto

François Devienne (1759-1803)
Kwartet C dur na fagot, skrzypce, altówkę i wiolonczelę, op.73/1
       Allegro spiritoso
       Adagio cantabile
       Rondo - Allegro moderato


ECMF

18 lipca | godz. 11.30 po Mszy Św.


Kościół św. Wojciecha


Trakt św. Wojciecha 440, 80-007 Gdańsk
wstęp wolny

RENDEZ-VOUS PO 10 LATACH


wykonawcy:
Kaito Shibata – skrzypce
Arnaud Kaminski – skrzypce

program:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
12 duetów, K.487
       Allegro
       Menuett
       Andante
       Polonaise
       Larghetto
       Menuetto e Trio
       Adagio
       Allegro
       Menuetto e Trio
       Allegro
       Andante
       Allegro

Arcangelo Corelli (1653-1713)
La Folia (ar. Hubert Léonard, Henri Marteau)

Béla Bartók (1881-1945)
Duety skrzypcowe, Sz.98 (wybór)
       Menuetto
       Szentivànéji
       Tót Nóta (I)
       Magyar Nóta
       Olàh Nóta
       Tót nóta (II)
       Jàték
       Rutén Nóta
       Gyermekrengtéskor
       Szénagyütéskor
       Lakodalmas
       Pàrnàs Tànc

Henryk Wieniawski (1835-1880)
Études-caprices, op.18 (wybór)
       Andante
       Allegro moderato
       Tempo di Saltarella, ma non troppo vivo


ECMF

20 lipca | godz. 19.00


Nadbałtyckie Centrum Kultury


ul. Korzenna 33/35, 80-001 Gdańsk
wstęp wolny

KALLIÓPÊ


wykonawcy:
Artashes Stamboltsyan – skrzypce
Sarah Stamboltsyan – fortepian

program:
Arcangelo Corelli (1653 – 1713)
Sonata nr 1 D dur, op.5
       Grave
       Allegro
       Allegro
       Adagio
       Allegro

Johan Svendsen (1840 – 1911)
Romance G dur, op.26

Alexander Zemlinsky (1871 – 1942)
Serenade A dur
       Mäßig
       Langsam, mit großem Ausdruck
       Sehr schnell und leicht / Trio
       Mäßiges Walzer – Tempo / Trio
       Schnell

Komitas (1869 – 1935)
Krrunk

Robert Dauber (1922 – 1945)
Serenada

George Gershwin (1898 – 1937)
Summertime & It Ain't Necessarily So z opery pt. Porgy and Bess


ECMF

23 lipca | godz. 19.30


Bazylika Mniejsza pw. św. Brygidy


ul. Profesorska 17, 80-856 Gdańsk
wstęp wolny

FINAŁ TRZECH ORGANISTÓW


wykonawcy:
Waldemar Krawiec – organy
Mateusz Rzewuski – organy
Patryk Podwojski – organy

program:
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fantasia i fuga c-moll, BWV537

Johannes Brahms (1833-1897)
Preludia chorałowe, op. 122
       O Welt, ich muss dich lassen
       O Gott, du frommer Gott

Théodore Dubois (1837-1924)
Messe de Mariage
       Invocation
       Laus Deo

Mieczysław Surzyński (1866-1924)
Capriccio fis-moll, op.36

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium chorałowe Vater unser im Himmelreich, BWV762

Feliks Nowowiejski (1877-1946)
Epilog z III Symfonii Organowej, op.45

Marcel Dupré (1886-1971)
Symphonie Passion, op. 23
       Résurrection

Robert Schumann (1810-1856)
Etiuda kanoniczna nr 5, op. 56

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium i fuga C-dur, BWV 545



19:00


Kościół Chrystusa Zbawiciela



Patryk Podwojski, Mateusz Rzewuski - organy
Duo del Gesú

Program:
Bach, Haendel, Mendelssohn

Wstęp wolny

 


9:00-13:00


Nadbałtyckie Centrum Kultury



VI Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych

 


18:00


Koncert Laureatów

 


19:00


Recital Mistrzów



Anna Maria Staśkiewicz - skrzypce
Jozef Lupták - wiolonczela

Program:
Bach, Godar, Luptàk

 

TRANSMISJA ONLINE

 


12.00


Kościół św. Wojciecha



Magdalena Kulig - mezzosopran
Maciej Zimka - akordeon

Program:
Karłowicz, Chopin, Czajkowski

Wstęp wolny


19:00


Nadbałtyckie Centrum Kultury



Listy L. van Beethovena


Daniel Olbrychski
Duo del Gesú



TRANSMISJA ONLINE

Koncert dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego

19:00


Oblackie Centrum Edukacji i Kultury



Quatuor Adastra

Program:
Haydn, Mellits, Borodine

TRANSMISJA ONLINE

Koncert wspierany przez la Maison de la Musique Contemporaine


19:00


TRANSMISJA ONLINE



Petra Jablonski - sopran


Patrik Jablonski - fortepian



Program:
Sibelius, Grieg, Nystroem


19:00


Nadbałtyckie Centrum Kultury





Polish Rising Music Stars vol. 1 to koncert wieńczący warsztaty orkiestrowe, podczas których młodzi artyści mieli okazję poznać tajniki pracy z orkiestrą pod wodzą znakomitej dyrygentki dr Sylwii Janiak-Kobylińskiej.

Młode pokolenie muzyków z województwa pomorskiego: Marta Tryzna (skrzypce), Joanna Ciwińska (altówka), Adam Liley (skrzypce), Marta Anioł (skrzypce), Milena Witkowska (wiolonczela), Michał Zamur (skrzypce) to utalentowani uczniowie bądź tegorocznymi absolwenci szkół muzycznych II stopnia z Gdańska i Gdyni. Mają na swoim koncie wiele nagród zdobytych na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

7 listopada 2020, o godz. 18:00 w Ratuszu Staromiejskim zabrzmią dzieła Mozarta, Haydna, Wieniawskiego i Sarasatego z towarzyszeniem Bałtyckiej Filharmonii Młodych pod dyrekcją dr Sylwii Janiak-Kobylińskiej. Zakończeniem koncertu będzie muzyczna niespodzianka w wykonaniu Duo del Gesú.

PROGRAM

Bałtycka Filharmonia Młodych pod dyr. Sylwii Janiak-Kobylińskiej

Adam Liley – skrzypce
W. A. Mozart – Koncert skrzypcowy nr 3 G-dur, cz. I
Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, naucz. mgr Piotr Stożyński

Marta Anioł – skrzypce
H. Wieniawski – Legenda, op. 17
OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz. prof. Małgorzata Skorupa

Milena Witkowska – wiolonczela
J. Haydn – Koncert wiolonczelowy nr 1 C-dur, Hob.VIIb:1, cz. I
Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu/naucz. dr hab. Tadeusz Samerek

Marta Tryzna – skrzypce
Joanna Ciwińska – altówka
W A. Mozart – Symfonia koncertująca na skrzypce i altówkę Es-dur, KV 364, cz. I
Szkoła Muzyczna II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, naucz. prof. Małgorzata Skorupa, mgr Elżbieta Karmelita-Wojciechowska

Michał Zamur – skrzypce
P. Sarasate – Melodie cygańskie op.20
Absolwent (2020) OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz. prof. Małgorzata Skorupa

Duo del Gesu
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
A. Rocławska-Musiałczyk – Oblivion w wersji na skrzypce, altówkę i orkiestrę kameralną


18:00


Transmisja Online



Polish Rising Music Stars vol. 2



PROGRAM

Justyna Czwerenko - altówka
A. Dvořák - Humoreska
G. Ph. Telemann - Koncert G-dur

Zoja Syguda - skrzypce
H. Wieniawski- II Koncert skrzypcowy d-moll op.22, część 1
H. Wieniawski - Scherzo - Tarantella op. 16

Gabriela Graboń - skrzypce
E. Ysaye - Sonata op. 27 nr 2


19:00


Nadbałtyckie Centrum Kultury



Requiem æternam


Monika Skruszewicz - skrzypce I
Arnaud Kaminski - skrzypce II
Michał Rak - altówka
Cecylia Stanecka - wiolonczela

Program:
Mozart/Lichtenthal

TRANSMISJA ONLINE
facebook live


M I Ę D Z Y N A R O D O W E   Ś W I Ę T O   M U Z Y K I


Flashmoby i happeningi
w wyk. artystów ECMF oraz studentów Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Miejsca:
plaża przy molo w Brzeźnie, Park Oliwski, nabrzeże Motławy przy Żurawiu, Plac Heweliusza


WSTĘP WOLNY


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, Gdańsk


19:00



Polish Rising Music Stars vol. 1

Kwartet fortepianowy FORMAT QUARTET w składzie:
Maja Andrzejewska - skrzypce
Emilia Miechowicz - altówka
Klaudia Naworska - wiolonczela
Martyna Chmura - fortepian

Trio fortepianowe w składzie:
Janina Olszewska - skrzypce
Wiktoria Browarek - fortepian
Anna Fender - wiolonczela

PROGRAM
Gustav Mahler - Kwartet fortepianowy a-moll
Alfred Schnittke - Kwartet fortepianowy a-moll
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Trio fortepianowe op. 49 nr 1 d-moll
Antonín Dvořák - Trio fortepianowe e-moll (Dumky) op. 90


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, Gdańsk


19:00



Hommage à Chopin & Tansman

Cracow Duo

Jan Kalinowski - wiolonczela
Marek Szlezer - fortepian

Program:
Fryderyk Chopin - Introdukcja i Polonez C-dur, op. 3
Fryderyk Chopin - Sonata g-moll, op. 65
Aleksander Tansman - Deux pieces na wiolonczelę i fortepian (1931)
Aleksander Tansman - Sonata na wiolonczelę i fortepian nr 2 (1930)
Aleksander Tansman - Fantaisie na wiolonczelę i fortepian (1936)


Ratusz Staromiejski w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35


17:00



Polish Rising Music Stars vol. 2

W programie:
koncerty fortepianowe Haydna, Mozarta i Chopina
w wersji na fortepian i kwartet smyczkowy

Zofia Nowicka
Joseph Haydn - Koncert fortepianowy D-dur, cz. I /arr. Marek Czerniewicz/
(kl. VII, OSM im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz. Elżbieta Pasierowska-Kołodziej)

Miron Łajming
Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert fortepianowy F-dur KV, 459, cz. I / arr. von Ignaz Lachner/
(kl. II, SM II st. im. F. Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, naucz. Kordian Góra)

Patryk Morgaś
Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert fortepianowy A-dur KV 488, cz. I /arr. von Ignaz Lachner/
(kl. V i VI, SM II st. im. F. Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, naucz. Alicja Wieczorek/ r. I,
Akademia Muzyczna w Gdańsku, klasa fortepianu dra Kordiana Góry)

Leonard Gołąb
Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert fortepianowy C-dur KV 467, cz. I /arr. von Ignaz Lachner/
(kl. IV, SM. II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni, naucz. Andrzej Siarkiewicz)

Piotr Czerwiński
Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I
(kl. VIII, OSM im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, naucz. Elżbieta Pasierowska-Kołodziej)

oraz NeoQuartet w składzie:
Karolina Piątkowska-Nowicka – I skrzypce
Paweł Kapica – II skrzypce
Michał Markiewicz – altówka
Krzysztof Pawłowski - wiolonczela


Stary Maneż, Gdańsk


18:00



Dzień Ojca

The Beatles - "From Me to You"

Zespół Żuki

RODZINNE PROMOCJE
przy zakupie trzech biletów, trzeci bilet za -60%
a przy zakupie czterech biletów, czwarty bilet gratis!


(bilety dotyczą parteru i muszą być wybrane w jednej kategorii cenowej)


Nadbałtyckie Centrum Kultury, Sala Mieszczańska, Gdańsk


19:00



Od ucznia do mistrza

Koncert wykładowców i uczestników VII Wakacyjnych Warsztatów Klarnetowych w Gdańsku

Grzegorz Wieczorek - klarnet
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Barbara Pappelbaum-Kruczkowska - klarnet
Dawid Glowacki - klarnet
Aleksandra Burzyńska - klarnet
Alicja Wieczorek - fortepian

Program:
Felix Mendelssohn - Konzertüstck nr 1 op. 113
Wolfgang Amedeus Mozart - Allegro B-dur KV Anhang 91 (516c)
Cloude Debussy - Clair de Lune, La Fille aux Cheveux de Lin
Helmut Hödl - Quartett Nr 1
Béla Kóvacs - Greetings from Balkan


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, Gdańsk


19:00



Elena Denisova - skrzypce
Špela Pirnat - altówka
Alexei Kornienko - fortepian
Arthur Piotrowicz - kontrabas
Alenka Piotrowicz - wiolonczela

PROGRAM

Wolfgang Amadeusz Mozart - Sonata G-dur, KV 379
Maximilian Kreuz (*1953) - Freie Variationen über "Brunnquell' aller Güter" Wv. 89 (prawykonanie polskie)
Johannes Brahms - Sonata d-moll, op.108
Franz Schubert - Kwintet fortepianowy A-dur "Pstrąg" op.post. 114, D. 667


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


9:00



5. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 2019

Przesłuchania uczestników


19:00



Koncert laureatów konkursu



Przyjaciele grają wszędzie



Duo del Gesú
Studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku


Hospicjum ks. E. Dutkiewicza
Szpital dziecięcy Polanki
Szpital onkologiczny
Dom Dziecka J. Korczaka


Kościół pw. Św. Wojciecha, Gdańsk


11:15 (po Mszy Św. o 10:30)



Duo del Gesú

Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka


Kościół Św. Józefa, Gdańsk


18:30



OBRAZKI SAKSOFONOWE

Saxyon (Holandia)

Marijke Schröer - saksofon
Ellen Zijm - akordeon

Johann Sebastian Bach
Triosonata nr 1 Es-dur, BWV 525

Edvard Grieg
Lyrische Stücke
Waltz
Elfentanz
Volksweise
March of the Dwarfs


Modest Musorgski
Obrazki z wystawy - Stary zamek

Leos Janácek
Po zarostlém chodníčku - Naše večery, Frýdecká panna Maria

Girolamo Frescobaldi
Canzone nr 3

Charles Gounod
Marche funèbre d'une marionnette


Kościół Św. Katarzyny, Gdańsk


12:50
(po Mszy Św.)



FANTASY

Duo Ardente

Maciej Zimka - akordeon
Aleksandra Lelek - wiolonczela

Program
Johann Sebastian Bach: II Sonata na gambę i b.c. (arr. na wiolonczelę i akordeon)
Adrien François Servais: Fantaisie Sur Deux Airs Russes op. 13
Adrien François Servais: Fantaisie et Variations brillantes sur la Valse de Schubert
Camille Saint-Saëns: Priere


Bazylika Mariacka, Gdańsk


20:15



Koncert w hołdzie Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi

...Gdańsk jest szczodry,
Gdańsk dzieli się dobrem,
Gdańsk chce być miastem solidarności...


Recytacja tekstów i przemyśleń śp. Prezydenta Pawła Adamowicza

Jerzy Stuhr - recytator


Cappella Gedanensis

PROGRAM
utwory Giacomo Pucciniego, Eugeniusza Głowskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Stanisława Moniuszki...





M I Ę D Z Y N A R O D O W E   Ś W I Ę T O   M U Z Y K I


Flashmoby i happeningi
w wyk. artystów ECMF oraz studentów Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Miejsca:
plaża przy molo w Brzeźnie, Park Oliwski, nabrzeże Motławy przy Żurawiu, Plac Heweliusza


WSTĘP WOLNY


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Vuelta al mondo

Duo ForteCello
(Francja/Hiszpania)


Anna Mikulska - wiolonczela
Philippe Argenty - fortepian

Program:
Dejan Despic - Sycyliana op.21, Menuet op.18
Joaquin Nin - Suita Hiszpańska
Gabriel Fauré - Elegia op.24
Fryderyk Chopin - Polonez op.21 nr 1 cis-moll
Béla Bartók - Tańce Rumuńskie
Adrien François Servais - Fantazja rosyjska op.13


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Walce & Sonaty

Francois-Xavier Poizat - fortepian
(Szwajcaria)


Program:
Ludwig van Beethoven - Sonata fortepianowa nr 31 As-dur, op.110
Ferenc Liszt - Mephistowaltz nr 1
Fryderyk Chopin - Sonata nr 2 b-moll, op.23
Maurice Ravel - La Valse (ar. Alexander Ghindin)


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Kameralna Noc Świętojańska


Małgorzata Łanczakowska - lutnia
Marta Studzińska - sopran


Program:

Cykl pieśni „Cantigas de amigo” („Pieśni dla przyjaciela”) muz. Anonim, sl. Martin Codax

1. „Ondas du mar de Vigo” („Fale na morzu w Vigo”)
2. „Man did ei comigu, ca ven meu amigu” („Dostałam list, że przyjeżdża mój przyjaciel”)
3. „Mia yrmana fremosa trei des comigu a la ygreia de Vig’u” („Moja piękna siostro, chodź ze mną do kościoła w Vigo”)
4. „Ay Deus, se sab' ora meu amigo” („Ach, Boże, gdyby widział mój przyjaciel”)
5. „Quantas sabedes amar amigo” („Wszystkie wy, które potraficie kochać swoich przyjaciół”)
6. „Ay ondas que eu vin veer” („Ach, fale, które przyszłam zobaczyć”)

„Nymphs and sheperds” Henry Purcell
„Come again, sweet love” John Dowland
„Si, dolce e’l tormento” Claudio Monteverdi
„Folle e ben che si crede” Tarquinio Merula
„Flow my tears” John Dowland




Grande Trio

Maria Stawska - wiolonczela
Michał Müller - skrzypce
Jan Walczak - fortepian

Program:
Jan Sebastian Bach - Praeludium z I suity G-dur BWV 1007 na wiolonczelę solo;
Ludwig van Beethoven- III Trio fortepianowe c-moll op. 1 cz. I – Allegro con fuoco;
Jean Delphin Alard - Kaprys op. 41 nr 18 na skrzypce solo;
Maurice Ravel - Trio fortepianowe a-moll cz. 1 – Modéré;
Fryderyk Chopin - Scherzo b-moll op. 31 na fortepian solo;
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Trio fortepianowe d-moll op. 49 cz. 1 – Molto allegro ed agitato;




Adrianna Paliwoda - fortepian

F. Liszt – Sonata fortepianowa h-moll S. 178



Koncerty edukacyjne pt. « Przyjaciele grają z dziećmi ! »
i koncerty społeczne pt. « Przyjaciele grają wszędzie ! »
w wyk. Artystów ECMF




Miejsca

Szpital Dziecięcy POLANKI w Gdańsku, Dom Dziecka J. Korczaka w Gdańsku,
Hospicjum Ks. W. Dutkiewicza w Gdańsku


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Classic Favorites

Vadim Tchijik - skrzypce (Rosja)
Armine Varvarian - fortepian (Armenia)

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart - Sonata skrzypcowa A-dur, KV 305
Ludwig van Beethoven - Sonata skrzypcowa nr 5 « Wiosenna » F-dur, op.24
Franz Schubert - Sonata skrzypcowa A-dur, D574


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


9:00



4. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 2018

Przesłuchania uczestników


19:00



Koncert laureatów konkursu


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Koncert

Alicja Wieczorek - fortepian
Jan Jakub Bokun - klarnet
Dawid Głowacki - klarnet
Grzegorz Wieczorek - klarnet

1. Charles Marie Widor – Introduction et rondo op. 72 na klarnet i fortepian (Dawid Głowacki, Alicja Wieczorek)
2. Paul Jeanjean – Scherzo brillante na klarnet i fortepian (Grzegorz Wieczorek, Alicja Wieczorek)
3. Francis Poulenc – Sonata na klarnet i fortepian (Jan Jakub Bokun, Alicja Wieczorek)
4. Takashi Yoshimatsu – 4 Pieces in Bird Shape na klarnet i fortepian (Dawid Głowacki, Alicja Wieczorek)
5. Malcolm Arnold – Sonatina na klarnet i fortepian (Grzegorz Wieczorek, Alicja Wieczorek)
6. Astor Piazzolla – Oblivion na klarnet i fortepian (Jan Jakub Bokun, Alicja Wieczorek)
7. Astor Piazzolla/Cristian Zárate – Alegro Tangabile na klarnet i fortepian (Jan Jakub Bokun, Alicja Wieczorek)



Koncert sponsorowany przez

     





2. Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne, Gdańsk 2018


Bazylika Św. Brygidy, ul. Profesorska 17, Gdańsk


po mszy św. o godz. 18:30



Magdalena Cornelius - mezzosopran
Thomas Cornelius - organy


„Quod scimus gutta est, ignoramus mare“

Johann Sebastian Bach
Präludium und Fuge in G-Dur BWV 541

Christoph Willibald Gluck
Paride ed Elena
O del mio dolce ardor

Georg Friedrich Haendel
Rinaldo
Mio cor, che mi sai dir?

Thomas Cornelius
Gdańsk City of Freedom (Prapremiera)

Thomas Cornelius
Drei Gebete (2013/2015) Prayer for Serenity – Ave Maria – Pater noster

Karol Szymanowski
Łabędź

Camille Saint-Saëns
Samson et Dalila
Mon coeurs'ouvre a ta voix

Thomas Cornelius
Baptismus 966


Kościół Św. Józefa, Elżbietańska 9/10, Gdańsk


18:45



Karol Lipiński-Brańka - skrzypce
Rafał Łuc - akordeon


César Franck - Preludium, fuga i wariacja h-moll
Gorka Hermosa - Milonga del Vent
Gerald Finzi - Impression Tango


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Polish Rising Music Stars

Maciej Kacprzak - akordeon
Karol Sokołowski - wiolonczela


Program:
Mikołaj Majkusiak – Rhythms of doubt
Isang Yun – Intermezzo
Kazimierz Wiłkomirski – Aria
Marek Czerniewicz - Pieśń o ogrodzie Eden


Kościół Św. Wojciecha, trakt świętego Wojciecha 440, Gdańsk


18:30



Duet Zimka & Ochwat

Program:
Johann Sebastian Bach – Koncert Brandenburski nr 3 G–dur
Gabriel Fauré – Dolly op. 56
Igor Stravinsky – Pietruszka (fragmenty)
Edvard Grieg – Suita nr 1 „Peer Gynt”


Kościół Św. Elżbiety w Gdańsku


19:30



Zuzanna Bator - organy
Maciej Bator - organy


Dieterich Buxtehude - Praeludium in C, BuxWV 138
Bert Matter - Psalm 1, Gezang 47
Pietro Yon - Humoresque
Guy Bovet - Salamanca
Adam Taylor - The Handmaid’s tale
Charles-Marie Widor - Allegro (Symfonia VI)


Teatr Szekspirowski w Gdańsku


19:00



Spektakl teatralny

Peter Quilter

Boska!

Tytuł oryginalny: GLORIOUS!

Występują: Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz, Ewa Telega

Światowy hit teatralny!
Tekst oparty na historii życia FLORENCE FOSTER JENKINS, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata.

Czas trwania spektaklu: 160 min.
1 przerwa


Sala Senatu w budynku czerwonym Akademii Muzycznej w Gdańsku


18:00



62. koncert z cyklu „Katedra Instrumentów Smyczkowych Zaprasza”

Wykonawcy:
Volodja Balzalorsky – skrzypce (Akademia Muzyczna w Ljubljanie)
Peter Caelen – fortepian

Program:

Leoš Janaček – Sonata na skrzypce i fortepian JW 7 nr 7
Con moto
Ballada con moto
Allegretto
Adagio

Antoni Dvořák – Sonatina na skrzypce i fortepian G-dur op. 100
Allegro risoluto
Larghetto (Lamentació india)
Scherzo-Molto vivace
Finale-Allegro

Johannes Brahms – Sonata skrzypce i fortepian d-moll op. 108
Allegro
Adagio
Un poco piu presto
Presto agitato


Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku


18:30



Giuseppe Nova - flet
Duo del Gesú
Elżbieta Piwkowska, prof. Andrzej Wróbel, Anna Wróbel - wiolonczela


Program:
Claude Debussy - Syrinx
Claude Debussy - Rêverie, La fille aux cheveux de lin (ar. Duo del Gesú)
Stanisław Moniuszko - Polonez "Pan Chorąży" z opery Hrabina
Gioacchino Rossini - Une Larme
Alfredo Piatti - Serenada na 3 wiolonczele
Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwartet fletowy D-dur K.285


Kościół św. Kazimierza, Pilotów 1, Gdańsk


18:30



Duo del Gesù

Polska muzyka na duet smyczkowy


Kościół św. Kazimierza, Pilotów 1, Gdańsk


13:00



Duo del Gesù dla Niepodległej

Duo del Gesù

Polska muzyka na duet smyczkowy


M I Ę D Z Y N A R O D O W E   Ś W I Ę T O   M U Z Y K I


Flashmoby muzyczne w Trójmieście

WSTĘP WOLNY


Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


20:00



Kameralna Noc Świętojańska

Anna Prabucka-Firlej - fortepian
Andrzej Siarkiewicz - fortepian

Młodzi gdańscy kameraliści

Maja Andrzejewska - skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce
Eliza Falkowska - altówka
Marta Anioł - skrzypce
Hanna Pozorska - skrzypce
Kacper Kukliński - fortepian

program : Strauss, Wieniawski, Martinů

WSTĘP WOLNY


Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk


20:30



Kayah & Royal String Quartet



Bilety do nabycia również 2 godziny przed koncertem
Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk




Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


20:00



Koncert Laureatów 3. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych

WSTĘP WOLNY


12:45


Kościół Św. Katarzyny, ul. Profesorska 3, Gdańsk

Przyjaciele grają Barok!

Giuseppe Nova - flet
Janusz Wawrowski - skrzypce, Wojciech Wieczorek - skrzypce,
Arnaud Kaminski - skrzypce, Alena Iwańczuk - skrzypce,
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka, Mariusz Mruczek - wiolonczela
Michał Mogiła - obój, Paweł Pawłowicz - klawesyn, Radosław Manthey - kontrabas

program: Bach, Vivaldi, Haendel


13:30


Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, Armii Krajowej 46, Gdynia

per organo

Gedymin Grubba - organy

program: Bach, Mendelssohn

WSTĘP WOLNY


Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, ul. Łąkowa 1-2, Gdańsk


18:00



Syryngi urok

Urszula Janik – flet
Marianna Waszkiewicz – fortepian

program: Poulenc, Reinecke, Hindemith, Messiaen

WSTĘP WOLNY



Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


20:00



Do you like polish spirit?

Kwartet TOS

Izabela Bogusz – skrzypce I
Grzegorz Bogusz – skrzypce II
Marta Wroniszewska – altówka
Karol Wroniszewski – wiolonczela

program: Moniuszko, Szymanowski

WSTĘP WOLNY



Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


17:00



Beethoveniensis genius

Camille Benbaruk - fortepian

program : Beethoven, Liszt

WSTĘP WOLNY




Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


20:00



Dedykacje

Sopot Trio - 25-lecie kariery

Małgorzata Skorupa – skrzypce
Anna Sawicka – wiolonczela
Elżbieta Rosińska – akordeon

program:
Łukasz Woś – Dedykacja
Krzysztof Naklicki – Hej, morze!
Krzysztof Naklicki – Toccata
Kamil Cieślik – Trio akordeonowe nr 1
Jerzy Mądrawski – Muzyka czasu i przestrzeni
Zygmunt Rychert – Walc - elegia
Krzysztof Naklicki – Szkice na skrzypce i akordeon
Krzysztof Olczak – MEA


WSTĘP WOLNY


Kościół Św. Józefa, Elżbietańska 9/10, Gdańsk


19:00



Goldbergowskie dla Memlinga

Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Bertrand Braillard-Eberstadt - wiolonczela

program : Bach - Wariacje Goldbergowskie (opracowanie na trio smyczkowe D. Sitkovetsky'ego)

WSTĘP WOLNY


Kościół Św. Brygidy, ul. Profesorska 17, Gdańsk


11:45



Między Wisłą a Sekwaną

Thomas Cornelius - organy
Magdalena Cornelius - śpiew

program : Karłowicz, Chopin, Fauré

WSTĘP WOLNY




Kościół Św. Wojciecha, trakt świętego Wojciecha 440, Gdańsk


19:00



à la française

Duo del Gesù

program : Bréval, Ragué

WSTĘP WOLNY




Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk


20:00



Jerzy Stuhr - “Kontrabasista” Patricka Süskinda


Bilety do nabycia również 2 godziny przed koncertem
Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk



5. EURO CHAMBER MUSIC FESTIVAL

J U B I L E U S Z

21.06.2016 - 10.07.2016



M I Ę D Z Y N A R O D O W E   Ś W I Ę T O   M U Z Y K I


Flashmoby muzyczne w Trójmieście

 

 

godz. 12:00

Dworzec PKP Gdynia Główna (hall)

 

godz. 14:00

Galeria Bałtycka (Empik)

 

godz. 15:00

Dworzec PKP Gdańsk Główny (hall)

 

godz. 15:30

Centrum Handlowe „Wielki Młyn”


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Kameralna Noc Świętojańska

Dobranocka Świętojańska

KONCERT FAMILIJNY – Przyjaciele grają z dziećmi !

Carlos Roberto Peña Montoya – harfa (Kostaryka)

Wstęp wolny

*

Andante mio

Mathis Zielinski – fortepian (Francja)

Arnaud Kaminski – skrzypce (Francja)

 

Program :

M. Magin - Andante

M. Magin – Danses polonaises

Cracovienne – Polonaise – Mazur – Danse Montagnarde – Kujawiak – Oberek

M. de Falla / P. Kochański - Suite popular española

El Paño Moruno – Nana – Canción – Polo – Asturiana – Jota

M. Magin - Berceuse z cyklu Images d’enfants na fortepian solo

M. Zielinski - Sonate na skrzypce i fortepian

Andante – Allegro – Andante

utwór specjalnie skomponowany na 5. Euro Chamber Music Festival

Wstęp wolny

*

Four to One

PIANO DUO

Thomas Cornelius – fortepian (Niemcy)

Magdalena Blum – fortepian

 

Program:

W.A. Mozart - Fantazja KV 608

L. van Beethoven / X. Scharwenka - Symfonia nr 5 op.67

Allegro con brio

M. Moszkowski – Drei Stücke op. 11

Polonaise – Walzer – Ungarischer Tanz

Th. Cornelius - Noc Świętojańska

utwór specjalnie skomponowany na 5. Euro Chamber Music Festival

 

Wstęp wolny


2. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych

9.00-15.00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

9.00-15.00 Otwarte dla publiczności przesłuchania uczestników konkursu

20:00


Koncert Laureatów


Hanna Chylińska - skrzypce, Daniel Śledziński - altówka
Tadeusz Dixa - Bagatele na duo smyczkowe
Antonio Bartolomeo Bruni - Duet n°2 op. 4
Allegro con moto


Ada Dobrowolska - skrzypce, Krystyna Wiśniewska - wiolonczela
Bohuslav Martinu - Duet n°1 na skrzypce i wiolonczelę
Preludium, Rondo


Dominik Kossakowski - skrzypce, Konrad Bargieł - wiolonczela
Reinhold Glière - Etiuda i Scherzo z cyklu 8 utworów op. 39
Johann Halvorsen / Georg Friederich Haendel - Passacaglia


Agnieszka Podłucka - altówka, Krystyna Wiśniewska - wiolonczela
Ludwig van Beethoven - Duett "mit zwei obligaten Augengläsern" Es-dur WoO 32
Allegro
Witold Lutosławski - Bukoliki


Tadeusz Dixa - Bagatele na duo smyczkowe


Wstęp wolny


14:00


Przyjaciele grają wszędzie! Happening dla plażowiczów

Plaża w Brzeźnie przy molo

Artyści 5. ECMF


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Klarnetowa Carte Blanche

Jean – Marc Fessard – klarnet (Francja)

Alicja Wieczorek – fortepian

Patrycja Jankowska – Fessard – recytacja

Grzegorz Wieczorek – klarnet

 

Program:

Ch. M. Widor – Introdukcja i Rondo op.72

C. Saint-Saëns - Sonata klarnetowa op. 167

Allegretto - Allegro animato - Lento - Molto allegro

Ph. Hersant -„In the dark” na klarnet solo

F. Poulenc – Sonata na dwa klarnety FP7

Presto – Andante – Vif

P. Jankowska-Fessard - „Alzheimer voice” na klarnet, elektronikę i narrator

F. Poulenc – Sonata klarnetowa FP184

Allegro tristamente – Romanza Allegro con fuoco

 

Wstęp wolny


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Grupa MoCarta

20-lecie działalności zespołu

 


19:00


Kościół Św. Katarzyny, ul. Profesorska 3

 

OKTET project

 

Oberton oktet

Yevgeny Chepovetsky – skrzypce (Łotwa)

Nefelina Musaelyan – skrzypce (Armenia)

Andrii Uhrak – skrzypce (Ukraina)

Alyona Pynzenyk – skrzypce (Ukraina)

Martyna Fąferek – altówka (Polska)

Jorge Enrique Lozano Diaz Granados – altówka (Kolumbia)

Floris Fortin – wiolonczela (Austria)

Ala Yakusheuskaya – wiolonczela (Białoruś)

Program:

P. Maier – Oktet Smyczkowy D-dur op. 84

F. Mendelssohn-Bartholdy – Oktet Smyczkowy Es-dur op. 20

Allegro moderato con fuoco – Andante – Scherzo. Allegro leggierissimo – Presto

 

LOGO_AFK_5x1
We współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie

 

20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

 

CANTUS DISCANTUS

 

Chór Kameralny Discantus

Sławomir Bronk - dyrygent

Program:

Utwory religijne kompozytorów polskich i zagranicznych oraz kaszubskie pieśni ludowe w aranżacji Marka Raczyńskiego na chór a’cappella

 

Wstęp wolny


18:00


Kościół Św. Wojciecha, Trakt Św. Wojciecha 440

Klasycyzm inaczej

Duo del Gesù

Arnaud Kaminski – skrzypce

Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

Program:

Wybrane duety na skrzypce i altówkę zapomnianych mistrzów klasycyzmu

 

Wstęp wolny


20:00


Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50

W I E L K I   F I N A Ł

Leszek Możdżer – fortepian

Lars Danielsson – kontrabas

 

- REZERWACJA BILETÓW -


10:30


Empik flash mob

Salon Empik w Galerii Bałtyckiej | START 10:30

ECMF Ensemble

Haydn, Bach, Debussy

WSTĘP WOLNY

12:00


Przyjaciele grają z dziećmi !

koncert edukacyjno-familijny

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 12:00

ECMF Ensemble

Prokofiew, Haydn

WSTĘP WOLNY

14:00


Fête de la Musique w Grand Hotel

Grand Hotel w Sopocie, Powstańców Warszawy 12/14 | START 14:00

Duo del Gesù (Francja/Polska)

Haydn

WSTĘP WOLNY

15:00


El guitarrista

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 15:00

Bartosz Paprot – gitara

Mertz, Britten, Ponce

WSTĘP WOLNY

17:00


Smyki na targu

Długi Targ | START 17:00

Monika Matysiak, Eliza Falkowska, Ewelina Bronk – studenci katedry instrumentów smyczkowych Akademii Muzycznej w Gdańsku

Mozart, Martinů, Bach

KONCERT PLENEROWY

19:00


Wariat’s Variations

Kościół pw. św. Katarzyny w Gdańsku, ul. Rajska | START 19:00

Duo del Gesù (Francja/Polska)

Bruni, Bach, Halvorsen

WSTĘP WOLNY

20:30


Tango Bordel

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:30

wykonawcy: Duo 69

Zwycięzcy konkursu „Młodzi Twórcy Gdańscy 2014”

Piazzolla, Moss, Chopin

BILETY: 10 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem


20:00


Laureaci grają razem !

Koncert laureatów 1. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

WSTĘP WOLNY


20:00


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Sinatra Night

Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk | START 20:00

Koncert z przebojami Franka Sinatry w 100. rocznicę urodzin

Jan Konop Big Band

&

Michał Kuczyński – wokal

Finalista Must Be The Music 2013

BILETY: 30 ZŁ/15 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem


20:00


Wieczór z Mistrzami

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

Apollon Musagète Quartett

Paszport Polityki 2013, 1. nagroda ARD Monachium

Beethoven, Dvořák

BILETY: 30 ZŁ/15 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem



PRZYJACIELE grają WSZĘDZIE !

cykl koncertów charytatywnych

Dom im. J. Korczaka

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza

Szpital dziecięcy Polanki

Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem


20:00


Alles klarnet !

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

Gabor Varga (Węgry) – klarnet

Alicja Wieczorek – fortepian

Poulenc, Debussy, Kovàcs, Martinů

WSTĘP WOLNY


19:30


MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO MUZYKI

„Kwintesencja w samo Święto”

NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Reed Connection Quintet
Karolina Maszk – flet
Michał Mogiła – obój
Jarosław Podsiadlik – klarnet
Rafał Dołęga – fagot
Łukasz Łacny – waltornia

Program

W. Kilar – kwintet na instrumenty dęte
G. Bacewicz – kwintet na instrumenty dęte
G. Holst – kwintet dęty Op. 14


19:00


„Przyjaciele grają Bacha”

300. rocznica urodzin C.P.E. Bacha

Kościół św. Katarzyny przy ul. Podmłyńskiej

Michał Mogiła – obój
Karolina Maszk – flet
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic – wiolonczela/kompozytor

Program

C.P.E. Bach – Symfonia h-moll na orkiestrę smyczkową Wq 182/5
C.P.E. Bach – Koncert fletowy d-moll Wq 22
J.S. Bach – Koncert na skrzypce i obój c-moll BWV 1060R
M. Miloradovic – utwór specjalnie skomponowany na ECMF`14


19:30


„Musici Europae”

NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Detmolder Klaviertrio
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Alberto Carnevale Ricci – fortepian
Mladen Miloradovic – wiolonczela

Program

L. van Beethoven – Sonata na fortepian i wiolonczelę g-moll Op. 5 Nr 2
E. Schulhoff – Sonata na skrzypce i fortepian Nr 2
F. Mendelssohn Bartholdy – Trio d-moll Op. 49 Nr 1


19:00


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

„Brahms na rewirach Bałtyku”
Integral trio fortepianowych Johannesa Brahmsa
NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Trio Braque
Gilles Nicolas – fortepian
Arnaud Kaminski – skrzypce
Bertrand Braillard-Eberstadt – wiolonczela

Program

J. Brahms – Trio H-dur Op. 8
J. Brahms – Trio C-dur Op. 87
J. Brahms – Trio c-moll Op. 101

21:00


Hevelius Brass by night


Paweł Hulisz – trąbka
Piotr Kowalkowski – trąbka
Michał Szczerba – waltornia
Bogdan Kwiatek – puzon
Łukasz Gruba – tuba

Program

J. Williams, G. Gershwin, L. Bernstein, W.A. Mozart, D. Ellington


16:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


INAUGURACJA FESTIWALU


...na początku był Haydn


Duo del Gesù
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


Program:

J. Haydn Integral 6 Sonat na skrzypce i altówkę


Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6


20:00


Mistrzowie grają razem


Duo Staśkiewicz–Koziak
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
Bartosz Koziak – wiolonczela

Program:
Z. Kodaly - Duo na skrzypce i wiolonczelę op. 7
B. Martinu - Duo na skrzypce i wiolonczelę nr.1 H 157

*

W. Lutosławski - ”Bukoliki” w transkrypcji na skrzypce i wiolonczelę
M. Ravel - Sonata na skrzypce i wiolonczelę




17:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


Śladami wielkich Polaków


Recital fortepianowy
Mathis Zielinski – fortepian (Francja)

Program:
I. J. Paderewski, M. Magin, F.Chopin

19:00


Sonates ? S'il vous plaît !

Wojciech Fudala – wiolonczela
Marcin Mogiła – fortepian

Program:
L. Boccherini - sonata A-dur na wiolonczelę i basso, G 4
B. Martinu - sonata n°2 na wiolonczelę i fortepian
*
M. Weinberg - sonata n°2 na wiolonczelę i fortepian
L. Janacek - Pohadka na wiolonczelę i fortepian


17:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego



Na gitarze czas zagrać



Tomasz Fechner, Bartosz Paprot – gitara
Ewa Saczko – kompozytor/fortepian

Program:
F. Sor - Grand Solo
M. Ponce - Sonata Mexicana
*
G.Ph. Händel - Uwertura z VII suity klawesynowej


F. Schubert - Lob der Tränen

A. Tansman - Wariacje na temat Scriabina

F. Martin - Quatre pièces brèves

E. Saczko - Trio na gitary i fortepian “Adriatyk”

kompozycja specjalnie napisana
na Euro Chamber Music Festival 2013


19:00


...przyjaciele grają... znowu



Michał Mogiła – obój
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Michał Zieliński – wiolonczela
Jacek Karwan – kontrabas
Aleksandra Żebrowska – klawesyn/fortepian

Program:
J.S. Bach - Fantazja chromatyczna i Fuga d-moll BWV 903
G. Jacob - 7 Bagatelles na obój solo
H. Fryba - Suita w dawnym stylu na kontrabas solo
*
G. Bottesini - Elegia D-dur na kontrabas i fortepian
E. Ysaÿe - Sonata Nr. 4 na skrzypce solo
E. Ysaÿe - Sonata Nr. 5 na skrzypce solo
J.S. Bach - Koncert na obój d'amore, smyczki i basso continuo A-Dur BWV 1055


20:00


Kościół św. Jana przy ul. Świętojańskiej 50



Zakończenie Festiwalu


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - evviva l'arte !


Arnaud Kaminski – skrzypce
Bartosz Paprot – gitara
Szymon Jabłoński – akordeon

Program:
A. Vivaldi - Cztery pory roku
“La Primavera"
"L`Estate"
"L`Autunno"
"L`Inverno"
(w aranżacji na skrzypce, akordeon i gitarę Arnauda Kamińskiego)
+
Kreacja na żywo artystów plastyków:
Karolina Romańska, Piotr Mańczak

21:00


Pokaz filmu Metropolis F. Langa z muzyką improwizowaną live przez mistrza muzyki elektronicznej
Władysława „Gudonis” Komendarka

*

Podczas festiwalu wystawa w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego wybitnych twórców Akademii Sztuk Pięknych.



18:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego



Koncert inauguracyjny
Wiedeń w centrum Gdańska


Joseph Haydn
Sonata F-dur na skrzypce i altówkę Hob.VI:1
Allegro moderato, Adagio sostenuto, Tempo di Menuet

Wolfgang Amadeus Mozart
Duo G-dur n°1 na skrzypce i altówkę KV 423
Allegro, Adagio, Rondo. Allegro

***

Robert Fuchs
12 duetów na skrzypce i altówkę op. 60
1.Mässig bewegt, zart.
2.In ruhiger Anmuth.
3.Kräftig bewegt.
4.Leicht bewegt.
5.Sehr Innig, nicht zu langsam.
6.Heimlich bewegt.
7.Bewegt, trotzig.
8.Ziemlich, langsam, wehmüthig.
9.Etwas geschwind.
10.Etwas bewegt, ausdrucksvoll.
11.Ziemlich langsam und äusserst zart.
12.Walzer.

Bohuslav Martinu
Three Madrigals na skrzypce i altówkę H.313

Duo del Gesù:
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka



20:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


Klimaty, impresje, persony


Alexander Tansman Wariacje na temat Scriabina
Bartosz Paprot – gitara

Joaquin Rodrigo Tres Piezas Españolas
Bartosz Paprot – gitara

Vladislas Zolotarev Poranek zimowy
Szymon Jabłoński – akordeon

György Ligeti Musica ricercata
Szymon Jabłoński – akordeon

Karol Szymanowski Mazurki op. 50 nr 1-4
Anna Szałucka – fortepian

***

Astor Piazzolla podwójny Koncert na akordeon i gitarę "Hommage à Liège"
Szymon Jabłoński – akordeon, Bartosz Paprot – gitara,
Magdalena Darska-Szpakiewicz - fortepian

Krzysztof Olczak Trio "Hommage à Szymanowski"
Arnaud Kaminski – skrzypce, Bartosz Paprot – gitara,
Szymon Jabłoński – akordeon


20:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


Bel canto versus Piano


Wolfgang Amadeus Mozart
Sonata D-dur KV 311
Allegro con spirito, Andantino con espressione, Rondo Allegro

Fryderyk Chopin
Etiuda h-moll op. 25, n°10

Fryderyk Chopin
Fantazja f-moll op. 49

Sergiej Prokofiew
Sonata n°3, a-moll, op. 28
Allegro molto sostenuto, Andante assai, Allegro con brio, ma non leggiere

Vassil Kazandjiev
Toccata a-moll

***

Karol Szymanowski
Pieśni księżniczki z baśni op.31

Ryszard Strauss
Arie wybrane

Mira Graczyk – sopran
Asen Tanchev – fortepian


20:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


Japonia par excellence


César Franck Sonata A-dur
I. Allegretto ben moderato
II. Allegro
III. Recitativo – Fantasia
IV. Allegretto poco mosso


Claude Debussy Sonata g-moll L140
I. Allegro vivo
II. Intermède: fantasque et léger
III. Finale: très animé


***

Camille Saint-Saëns Sonata d-moll, n°1, op. 75
I. Allegro agitato, Adagio
II. Allegretto moderato


Kaito Shibata – skrzypce
Hitomi Nishioka – fortepian


20:00


Kościół św. Mikołaja


Bach: suity, duety, partity


W. F. Bach Duet na dwie altówki C-dur, F.60
Allegro, Lamento, Presto

Błażej Maliszewski, Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

J. S. Bach Partita skrzypcowa n°III E-dur, BWV 1006
Prélude, Loure, Gavotte en rondo, Menuet Iⅈ, Bourrée, Gigue

Arnaud Kaminski – skrzypce

J. S. Bach Suita wiolonczelowa n°V c-moll, BWV 1011
Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Gavotte Iⅈ, Gigue

Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

J. S. Bach Suita wiolonczelowa n°II d-moll, BWV 1008
Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuet Iⅈ, Gigue

Mariusz Mruczek – wiolonczela

W. F. Bach Duet na dwie altówki g-moll, F.62
Tempo giusto, Amoroso, Fuge

Błażej Maliszewski, Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


18:30


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego



Koncert finałowy
Przyjaciele grają razem


W. A. Mozart Kwartet obojowy F-dur KV 370
Allegro, Adagio, Rondo

Michał Mogiła – obój, Paweł Kukliński – skrzypce, Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka, Mariusz Mruczek – wiolonczela

W. A. Mozart Exsultate, jubilate KV 165
I. Exsultate, jubilate, II. Tu virginum corona, III. Alleluia

Mira Graczyk – sopran, Paweł Kukliński, Arnaud Kaminski – skrzypce, Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka, Mariusz Mruczek – wiolonczela

A. Piazzolla
- Primavera porteño
- Verano porteño
- Otoño porteño
- Invierno porteño

Arnaud Kaminski, Szymon Jabłoński, Anna Szałucka, Bartosz Paprot, Jarosław Stokowski – kontrabas


21:00


Pokaz filmu niemego „Metropolis” F. Langa z muzyką improwizowaną live przez mistrza muzyki elektronicznej Władysława „Gudonis” Komendarka z towarzyszeniem Duo del Gesù.


Laureaci



VI Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Gdańsk 2020

Grupa 1 (Szkoły Muzyczne I st.)
I nagroda – Zofia Tarasek i Oliver Kingdom
II nagroda – Julia Sujka i Maciej Bałaga
III nagroda – nie przyznano

Grupa 2 (Szkoły Muzyczne II st.)
I nagroda – Maciej Groblewski i Kaya Kotarska
II nagroda – Kamil Kociołek i Piotr Lasota
III nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie
Marcelina Rucińska i Matylda Stasiak

Grupa 3 (Akademie Muzyczne)
I nagroda – Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak
II nagroda – nie przyznano
III nagroda ex aequo – Alicja Miruk-Mirska i Elżbieta Rychwalska
III nagroda ex aequo – Kamila Bonder i Weronika Duchniewicz

Wyróżnienie
Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak
V Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Gdańsk 2019

Grupa 1 (Szkoły Muzyczne II st.)
I nagroda – nie przyznano
II nagroda – Iga Kamińska i Aniela Janiak
III nagroda – Ewa Bączkowska i Irmina Bączkowska

Wyróżnienie
Ewa Bączkowska i Irmina Bączkowska

Grupa 2 (Akademie Muzyczne)
I nagroda ex aequo – Małgorzata Wójcik i Jan Lewandowski
I nagroda ex aequo – Magdalena Turek i Weronika Grenda
II nagroda – Aleksandra Michalec i Emilia Miechowicz
III nagroda – nie przyznano

Wyróżnienia
Aleksandra Michalec i Emilia Miechowicz
Magdalena Turek i Weronika Grenda
IV Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Gdańsk 2018

Grupa 1 (Szkoły Muzyczne II st.)
I nagroda – Krzysztof Michalski i Amelia Chmielewska
II nagroda – nie przyznano
III nagroda – Zuzanna Kuklińska i Barbara Stawiarz

Grupa 2 (Akademie Muzyczne)
I nagroda – nie przyznano
II nagroda ex aequo – Palina Horbach i Roman Nichyparuk
II nagroda ex aequo – Katarzyna Goliat i Maksymilian Krzak
III nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie
Maja Andrzejewska i Przemysław Czekaj
III Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Gdańsk 2017

I nagroda – Maja Andrzejewska i Eliza Falkowska
II nagroda – Barbara Pietrzak i Lidia Banasiak
III nagroda ex aequo – Kajetana Pustelniak i Róża Pustelniak
III nagroda ex aequo – Alicja Humeniuk i Anna Bielecka
II Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Gdańsk 2016

I nagroda – Agnieszka Podłucka i Krystyna Wiśniewska
II nagroda – Dominik Kossakowski i Konrad Bargieł
III nagroda ex aequo – Hania Chylińska i Daniel Śledziński
III nagroda ex aequo – Ada Dobrowolska i Krystyna Wiśniewska
I Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Gdańsk 2015

I nagroda – nie przyznano
II nagroda – Karolina Gutowska i Agnieszka Podłucka
III nagroda – Klara Gronet i Mateusz Błaszczak

Wyróżnienia
Karolina Gutowska i Małgorzata Oller
Katarzyna Goliat i Maksymilian Krzak

Wydarzenia towarzyszące



od 14.07.2021

Wystawa prac fotograficznych Martyny Chmury

Gdańsk

Plakat konkursu


29.06.2019

V NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH

Gdańsk


Plakat konkursu

Do pobrania:
Kamil Cieślik, A due!

24.06 - 3.07.2019

III Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne

Gdańsk


Plakat-warsztaty

Terminarz warsztatów

WYSTAWA

Christian Duc


Gdańsk


Christian Duc

1.07.2018

4. NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH

Gdańsk

Do pobrania:
Aforyzmy, E. M. Saczko

Plakat-konkursu

2-4.07.2018

Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne

Gdańsk
REGULAMIN WARSZTATÓW
Oświadczenie uczestnika
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


1.07.2017

3. NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH

Gdańsk


Kompozytor rezydent
Thomas Cornelius
Niemcy

Plakat-konkursu

Do pobrania - nuty [.pdf]:

Dawno Temu (Vl/Vla & Vl/Vla/Vc)
Dawno Temu (Vl/Vla/Vc & Vc/Cb)
Dawno Temu (Vla/Vc & Vc/Cb)
Dawno Temu (Vl/Vla & Vl/Vla/Vc)

2-4.07.2017

Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne

Gdańsk

REGULAMIN WARSZTATÓW

Oświadczenie uczestnika
Plakat-warsztaty

21.06 - 27.07.2017

Przyjaciele grają wszędzie!

Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC, ul. M. Kopernika, Dom Dziecka im. J. Korczaka, ul. Abrahama, Szpital Dziecięcy “Polanki” im. M. Płażyńskiego, ul. Polanki, Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, ul. Dąbrowszczaków, Schronisko im. św. Brata Alberta, ul. Starowiślna

Artyści 6. ECMF, studenci AM Gdańsk

21.06 - 27.07.2017

Gdańskie Warsztaty Fotografii Maurycego Śmierzchalskiego

https://framestudium.pl/o-nas/maurycy-smierzchalski/

Bartosz Nowicki

21.06 - 27.07.2017

Ściana milczenia

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku

Wystawiane fotografie zostały opublikowane w książce „Strangers at the Gate. Black Poland” napisanej przez warszawiaka – James’a Omolo. Książka ta jest ważnym głosem w dyskursie na temat osób pochodzenia afrykańskiego w Polsce.

Mewa śmieszka

Balticarium

25.06.2016
2. NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35

Do pobrania – nuty:

1–7.07.2016

Multimedialna wystawa w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego zdjęć z czterech edycji ECMF

***

Gdańskie Warsztaty Fotografii Maurycego Śmierzchalskiego

https://framestudium.pl/o-nas/maurycy-smierzchalski/

6-8.07.2016

Przyjaciele grają wszędzie!
Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC, ul. M. Kopernika, Dom Dziecka im. J. Korczaka, ul. Abrahama, Szpital Dziecięcy “Polanki” im. M. Płażyńskiego, ul. Polanki, Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, ul. Dąbrowszczaków, Schronisko im. św. Brata Alberta, ul. Starowiślna,

Artyści 5. ECMF, studenci AM Gdańsk

 

24.06 – 3.07.2016

WERNISAŻ

Agnieszki Foręc

Konferencja prasowa z Apollon Musagète Quartett

Czwartek, 25.06.2015

Salon Empik w Galerii Bałtyckiej | START 20:00

WSTĘP WOLNY

Lutnictwo w odniesieniu do aspektów wykonawczych

Poniedziałek, 22.06.2015

Wykład Wojciecha Dutkiewicza

Noble Instruments

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 18:30

WSTĘP WOLNY

Mistrzowskie instrumenty lutnicze oraz smyczki

Poniedziałek, 22.06.2015

Wystawa Noble Instruments

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | 10:30–18:30

WSTĘP WOLNY

Maurycy Smierzchalski

Warsztaty mistrzowskie – 2014

Warsztaty mistrzowskie prowadzone przez wybitnego fotografa Maurycego Śmierzchalskiego

Antonina Konopelska zdjecie

Wystawa multimedialna Antoniny Konopelskiej – 2014

NCK, Ratusz Staromiejski

Wystawa czynna w dniach 21-24 czerwca 2014 w godz. 10.00-21.00

Mecenas festiwalu


HOTEL NUMBER ONE

HOTEL NUMBER ONE

HOTEL NUMBER ONE

HOTEL NUMBER ONE

HOTEL NR 1 SKODA Plichta

QHGC

logo_jpg

znak_BZWBK_SANTANDER

Partnerzy


Organizator

logo_stowarzyszenie

Współorganizator


Ars Sine Qua Non
logo NCK Stary Maneż

Festiwal dofinansowany ze środków MIASTA GDAŃSK

Miasto Gdansk #wolność kultury


Inauguracja Festiwalu dofinansowana ze środków Województwa Pomorskiego

Województwo Pomorskie


Patronat Medialny

Radio Gdańsk MEA Kultura Trójmiasto Gość Niedzielny



Sponsor Festiwalu

Mamma Mia



Partner Honorowy



logo-bibusmenos
logo-bibusmenos
Polnisches Intstitut Wien
logo-idream logo-bibusmenos
AIOLI logo-bibusmenos
logo-idream logo-bibusmenos

 



Partner strategiczny

Presto



Partnerzy

Remarkable festival - EFFE Label www.gdansk.pl Feber Cameral Music Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Zappio logo-prestiz logo_meakultura Save the Music Polmic Przesluchania Gawryszewski Winne Grono



Z kim współpracowaliśmy

Remarkable festival - EFFE Label RMF Classic Flora Muzyka Lions Rotary Club Konsulat Królestwa Niderlandów w Gdańsku Rada Miasta Black Dress Code Avocado GEWA music Henglewscy YAMAHA FRAME studium fotografii LOGO_Fundacja LOGO_AFK_5x1 bibusmenos logo_selmer logo_wesolowski RMF CLASSIC db logo logo cameral music muzykalia ekskluzywne gdzieco_biale grafik centrum j m poland kamerton_logo_BLACK local heros logo IOM-2 logo koncert.pl logo kulturaonline logopolmic2009d noble skrzydlasukcesu logo uniwersalne symfonika.pl_logo_045_duze wilfer polskie lutnictwo Wolontariat wychowanie muz zaiks logo empik



Obsługa strony WWW

webmaster

Galeria



Bilety


Więcej szczegółów już wkrótce...



Kontakt


Dyrektorzy Festiwalu

 


Arnaud Kaminski

E-mail   arnaud.kaminski(at)gmail.com

Tel   +48 884 989 022

 


Krzysztof Komendarek-Tymendorf

E-mail   christoph.tymendorf(at)gmail.com

Tel   +48 693 165 157

Koordynatorka ECMF

Emilia Miechowicz

+48 667 938 380

emilia.miechowicz(at)gmail.com